Як утеплити пластикові вікна?

З настанням зими багато хто скаржиться на раптовий холод у квартирі чи приватному будинку. Одна з найчастіших причин — дме з пластикових вікон, що не рідкість навіть у дорогих сучасних конструкціях. Якщо герметичність віконних рам порушена і протягає, не врятують навіть гарячі батареї: приміщення буде швидко остигати і перебувати в ньому буде некомфортно. У цій статті поговоримо про те, як усунути подібну проблему швидко та без особливих зусиль, та чим заклеїти вікна на зиму у різних випадках.

Тягне із пластикових вікон: причини

Перш ніж провести утеплення, необхідно розібратися, через що протягують пластикові віконні рами у квартирі чи будинку. Вони можуть «сифонити» з таких причин:

 1. Порушено правила експлуатації. Наприклад, при обробці абразивними речовинами навіть новий ущільнювач швидко тріскається та всихає. Інший варіант, чому дме – недбале відкривання/закривання, що призводить до розхитування фурнітури в кутах. При неправильному догляді легко пошкодити зовнішню захисну плівку, розгерметизувати місця стиків та багато іншого.
 2. Порушено правила монтажу. Якщо металопластикова конструкція встановлена ​​без дотримання технології (наприклад, самостійно або непрофесійним майстром), втрата тепла криється саме тут. Це стосується і порушень технології монтажу відкосів.
 3. Низька якість склопакетів. На жаль, недобросовісні виробники часто економлять на якості виробів, тому навіть нові пластикові вікна недорогого сегмента можуть пропускати повітря одразу після встановлення.
 4. Інші причини. Це може бути усадка будинку, якщо йдеться про свіжі новобудови, або невідповідність експлуатаційних вимог скла умовам навколишнього середовища (занадто сухий, вологий або морозний клімат).

Якщо дме з-під ущільнювача, який стоншився, або некомфортно взимку через розхитану фурнітуру – це можна виправити. Складніша справа, якщо йдеться про неякісні або пошкоджені стекла: у таких випадках навіть професійне утеплення вікон може виявитися марним, не кажучи про спроби заклеїти дірки своїми руками.

Як зрозуміти, звідки дме

Перш ніж заклеїти вікно, важливо знайти місце, звідки саме тягне. Немає сенсу витрачати сили, гроші та час на професійне утеплення, поклейку плівки або заміну ущільнювача по всьому периметру, якщо повітря проникає через одну-єдину дірочку. Найчастіше у квартирі чи приватному будинку дме з наступних місць:

 • тягне з підвіконня;
 • тягне з укосів;
 • протягує дірка в ущільнювачі (або стоншена ділянка);
 • протягують отвори в розхитаних притискних елементах (фурнітурі);
 • тягне через нещільний шар монтажної піни;
 • протягує через штапик;
 • протягує безпосередньо через склопакет (у поодиноких випадках розгерметизації).

Якщо візуально знайти місце, з якого протягує, не вийшло, піднесіть руку до пластикового віконного отвору та проведіть нею по всьому периметру – зверху, знизу, з боків. На вразливій ділянці ви одразу відчуєте, як у долоню вдарить холодне повітря. Якщо на вулиці хороша погода, і в кімнаті немає відчутного протягу, але ви знаєте, що звідкись дме, можна скористатися іншим методом – піднести до пластикової віконної рами на безпечній відстані (мінімум 5 см) запальничку. На ділянці, де полум’я рухатиметься, потрібно проводити утеплення.

Як утеплити пластикові вікна всередині

Підходящий спосіб утеплення пластикових віконних прорізів у квартирі або будинку необхідно вибирати з огляду на причину, чому і де дме. Прогнати протяг можна такими методами:

 • відремонтувати чи замінити фурнітуру;
 • замінити ущільнювач у проблемному місці або по всьому периметру;
 • зробити утеплення підвіконня.

Якщо причина протягу – фурнітура, що розхиталася, не варто відразу бігти за новою. Притискний механізм можна впорядкувати за допомогою ексцентриків, які розташовуються по периметру конструкції. Щоб пластикові стулки перестали протягувати, необхідно міцно закрутити ексцентрики за допомогою шестигранника. На зиму краще стягнути їх щільніше, а влітку можна трохи послабити. Якщо проблема в петлях, використовуйте той же шестигранник, за допомогою якого потрібно висунути «язичок» фурнітури назовні. Дме, бо відійшов штапик? Його легше замінити, ніж ремонтувати.

Протягує з-під ущільнювача, який продірявився? Це нерідкий випадок, особливо якщо не було належного догляду за конструкцією (не змащували щороку, мили агресивною хімією). Відремонтувати або заклеїти зіпсований матеріал не вийде — доведеться повністю міняти. Якщо у вас немає належного досвіду, краще не змінювати ущільнювач самостійно: таке утеплення може призвести до розгерметизації пластикової конструкції та повної втрати належної теплоізоляції. Варто довірити завдання професіоналам.

Бажаєте ризикнути? Тоді вибирайте ущільнювач за розміром (він повинен співпадати з первісним діаметром зіпсованої гуми) і не забудьте про спеціальний клей. Ретельно видаліть старий теплоізоляційний шар, закладений у пазах, та очистіть виїмки губкою з делікатним миючим засобом. У очищені пази налийте трохи клею та поставте ущільнювач одним відрізком. Не потрібно сильно тиснути і втискати матеріал: досить дбайливо заклеїти всі виїмки, рівномірно розподіливши ущільнювач по периметру.

Пластикові віконні рами а порядку, але зовні все одно протягує? Зверніть увагу на підвіконня. Подбати про них зовсім не складно:

 • видаліть стару монтажну піну;
 • очистіть поверхню та дайте їй просохнути;
 • залийте новий шар монтажної піни у кілька підходів;
 • заклейте тріщини, що залишилися, і виїмки герметиком;
 • надайте конструкції презентабельний вигляд (обріжте надлишки піни, обробіть простір знизу вікна штукатуркою).

Як утеплити пластикові вікна зовні

Утеплення вікон у квартирі або в приватному будинку може знадобитися і зовні. Просто заклеїти піною або замазати штукатуркою щілини зовні не вийде: такий ремонт не протягне жодної зими. Правильне рішення – утеплити відкоси з вуличного боку.

Процедура утеплення проходить у кілька етапів:

 • вибір підходящого паропроникного утеплювача (мінеральна вата, теплоізоляційна штукатурка);
 • очищення відкосів від забруднень, усунення виступаючих деталей;
 • ґрунтування очищеної поверхні;
 • нанесення клею/монтажної піни та встановлення утеплювача;
 • опрацювання щілин і тріщин, які залишилися, за допомогою клею або герметика;
 • встановлення верхньої полімерної сітки та перфорованих металевих куточків;
 • фінальні роботи (штукатурка, декоративне оздоблення).

За схожим принципом можна заклеїти та утеплити і відливи зовні. Для цього достатньо заповнити тріщини утеплювачем, встановити металеву планку та загерметизувати конструкцію.

Ще один популярний спосіб зберегти тепло в квартирі або в приватному будинку взимку – утеплення вікон плівкою зовні. Спеціальна теплоізолююча плівка добре утримує тепло всередині приміщення навіть у сильні морози. Найпопулярніший варіант – термозбіжна плівка, яка змінює колір під впливом високої температури.

Як утеплити вікна за допомогою плівки?

 • очистіть скло зовні від забруднень;
 • знежирте поверхню;
 • наклейте смуги двостороннього скотчу зверху, знизу та з боків скла;
 • виріжте шматок плівки підходящого розміру із запасом по 1,5-2 сантиметри з кожного боку;
 • приклейте плівку на скотч, розрівняйте та обріжте зайві краї;
 • нагрійте плівку за допомогою будівельного фену;
 • коли плівка приклеїться, вона стане прозорою.

Зверніть увагу: видалити термозбіжну плівку зовні зі скла майже неможливо, тому ретельно подумайте, чи підходить вам такий спосіб.

Чим заклеїти вікна на зиму: інші варіанти

Якщо ви думаєте, чим заклеїти вікно на зиму в квартирі або в приватному будинку без особливих фінансових втрат, зверніть увагу на «бабусині» способи. Для цього підійде звичайна вата або шар недорогого поролону, закріплені зверху та знизу віконним скотчем. Такий варіант не особливо практичний і естетичний, зате обійдеться в копійки. Якщо у вашому регіоні суворі зими, оберіть більш технологічне та сучасне утеплення для вікон ПВХ – наприклад, обігрів спеціальними електрокабелями або технологія підігріву скла.

наверх