Чим мити пластикові вікна?

Пластикові вікна стали невіддільною ознакою затишного сучасного житла. Їх монтаж виконують у новобудові та в старій квартирі після ремонту, щоб забезпечити герметичність приміщення. Але якщо пластикові вікна пожовтіли що робити? Як оновити конструкцію візуально без її заміни та яке існує спеціальне приладдя для миття?

Приладдя для миття пластикових вікон

Приладдя для миття пластикових вікон
Багатьох людей цікавить питання, чим мити пластикові вікна, щоб вони надовго зберігали привабливий зовнішній вигляд. У побутових умовах для очищення частини конструкції, що знаходиться всередині приміщення можна використовувати м’яку губку або чисту ганчірку. Брудні вікна категорично не можна терти гострими предметами або металевими шкребками — це призведе до появи глибоких подряпин і зіпсує зовнішній вигляд профілю.

Фурнітуру, що знаходиться всередині віконниці, достатньо протерти вологою тканинною серветкою, попередньо видаливши пил за допомогою невеликої щітки. Після цього механізм витирають насухо м’якою тканиною. А як прибрати бруд із зовнішнього боку пластикових вікон? Для цього можна використовувати спеціальні магнітні губки або щітку на довгій ручці. Вони дозволяють дістатися до зовнішньої поверхні, не наражаючись на небезпеку падіння з висоти.

Як відмити пластикові вікна

Миття конструкції складається з кількох послідовних етапів. Спочатку необхідно видалити забруднення з рами пластикових вікон, а потім позбутися від пилу на самому склопакеті. Особливо складно усувати стійкий бруд — бризки ґрунтовки або шпаклівки, частки монтажної піни на віконниці. Чим мити брудні вікна та які мийні розчини можна використовувати для рами пластикових вікон і скла?

Як відмити фурнітуру та ущільнювачі?

Перед тим, як відмити сам профіль, рекомендується видалити забруднення з торця віконниці. На фурнітурі та ущільнювачах теж накопичується бруд, який можна зняти невеликою щіткою або вологою губкою. Залишки вологи видаляють сухою тканиною. Потім фурнітуру обробляють універсальною машинною оливою або спеціальним мастилом. Чим краще обробити ущільнювачі? Їх змащують гліцерином або збризкують силіконовим спреєм, щоб підвищити еластичність гумового матеріалу.

Як очистити рами пластикових вікон?

Якщо білосніжні підвіконня і пластикові вікна пожовтіли що робити? Таке явище може спостерігатися з часом, коли на гладкій поверхні рами пластикових вікон накопичується бруд. Чим мити цю частину профілю в домашніх умовах? Є ряд способів, як зняти брудний наліт:мити вікна

 • витерти пластик м’якою вологою губкою, приділяючи особливу увагу забрудненим ділянкам;
 • ретельно протерти рами пластикових вікон тканинною серветкою, попередньо змочивши її у мильному розчині, а потім витерти їх насухо м’якою ганчіркою;
 • обробити поверхню шматком м’якої тканини з невеликою кількістю кремоподібного або рідкого мийного засобу для посуду, а потім протерти пластик сухою серветкою.

Власників ламінованих профілів часто турбує питання, як зняти бруд з таких пластикових вікон і чим відмити чорноту, не пошкодивши покриття. Протирати конструкцію в цьому випадку потрібно дуже обережно, уникаючи сильного тертя. Кути віконниць обробляють з особливою акуратністю, щоб не пошкодити ламінацію на стиках.

Як прибрати стійкі забруднення і засохлу плівку?

Пластикові вікна в новобудові, а також нові профілі, встановлені у старій квартирі після ремонту мають спеціальну захисну плівку. Перед тим, як відмити конструкцію, необхідно обов’язково видалити плівку. Якщо залишити її, то на поверхні пластикових вікон неминуче залишаться сліди від клею. В такому випадку доведеться додатково думати над тим, як зняти цю засохлу плівку та як очистити профіль від бруду.

Ось кілька способів, як прибрати складні забруднення:

 • засохлі плями ґрунтовки або шпаклівки накривають вологою тканиною, щоб вони розмокнули та легко відішли;
 • перед тим, як прибрати затверділу монтажну піну з пластикових вікон, її обробляють спеціальним очищувачем, що не містить кислоту, ацетон або луг;
 • якщо необхідно прибрати засохлу плівку, то потрібно прогріти її феном або змочити гарячою водою;
 • перед тим, як відмити пластикові вікна від затверділих залишків клею, їх обробляють мильним розчином, а потім протирають спеціальним скребком для керамічних виробів.

Миття склопакетів

Пил і бруд також накопичуються на склі. Чим відмити чорноту, що з’явилася на пластикових вікнах з вулиці? Можна використовувати стандартний мильний розчин, але з ним навряд чи вдасться уникнути появи розводів. Чим мити склопакети вдома? Оптимальний варіант — спеціальний мийний склад з нашатирним спиртом, лимонною кислотою або аміаком.

Як очистити скло? Для цього досить виконати такі дії:

 1. Протерти поверхню м’якою сухою тканиною.
 2. Вимити склопакет губкою, змоченою в мийному складі, видаляючи бруд.
 3. Як прибрати залишки мийного засобу? Кілька разів протерти скло вологою ганчіркою, змоченою у чистій воді.
 4. Витерти поверхню насухо м’якою тканиною. Таке полірування надає склопакету характерний блиск.

Очищення пластикових вікон: поради

Перед тим, як оновити зовнішній вигляд пластикових вікон, корисно ознайомитися з деякими додатковими рекомендаціями. Вони допоможуть зрозуміти, чим краще видаляти забруднення, не пошкодивши поверхню. Основні поради:

 • процедуру проводять вдень у суху та ясну погоду;
 • мити профіль рекомендується 2 двічі на рік — перед зимою та після завершення сезону цвітіння навесні;
 • прибираючи бруд, потрібно рухати губку зверху вниз або зліва направо — кругові рухи будуть призводити до появи розводів;
 • забороняється застосовувати для чистки порошок, розчинники, склади, що містять кислоту або луг — вони руйнують матеріал конструкції;
 • спочатку прибирають бруд з фурнітури та рам, а потім миють склопакет і підвіконня;
 • можна купити спеціальний набір для догляду за пластиковими вікнами — до його складу входять рідини для догляду за всіма частинами конструкції.

Кожна людина може самостійно вибрати, чим мити пластикові вікна навесні та перед зимою. Але дотримання перерахованих рекомендацій дозволить надовго зберегти привабливий зовнішній вигляд конструкції, видаливши з неї бруд і пил.

наверх