Виклик майстра
Акція
ВЕСНЯНІ ЗНИЖКИ ДО -40%
ДЕТАЛЬНІШЕ

Утеплення балкона

Утеплення лоджії – затребувана в Києві послуга. Якщо балкон холодний, можливості його використання значно скорочуються. Якщо утеплити балкон мінватою, пінопластом, можна збільшити житлову площу, скоротити втрати тепла через балконні вікна. Утеплювати балкон краще задовго до настання холодів. Зовнішнє утеплення балкона – більш складне завдання, яке під силу тільки професіоналам. Внутрішнє утеплення простіше, але спроби утеплити балкон зсередини своїми руками часто призводять до ряду помилок, ефективність теплоізоляції знижується. Тому краще не намагатися заощадити на вартості робіт, а замовити утеплення балкона у фахівців. У Києві утеплення балконів та утеплення лоджії можна замовити в компанії «Євровікна». Наші фахівці можуть не тільки утеплити лоджію зсередини або зовні, але й проведуть ряд робіт, без яких теплоізоляція мінеральною ватою або пінопластом не буде досить ефективною. Вони можуть провести утеплення під ключ – виконати скління, обшити стелю та стіни всередині гіпсокартоном або іншими матеріалами.

Навіщо утеплювати балкон

Підрахувавши, скільки коштує утеплити балкон (утеплити лоджію) з урахуванням ціни матеріалів для теплоізоляції та вартості послуг, багато хто замислюється, чи так вже необхідне утеплення балконів. Існує ряд доводів на користь того, щоб замовити утеплення лоджії:

 • якщо утеплити лоджію або балкон, організувати опалення та освітлення, їх можна використовувати як додаткове житлове приміщення (кабінет, майстерню, кімнату відпочинку);
 • утеплення балкона дозволяє вивільнити більше простору в кімнаті, кухні, перенести окремі предмети меблів або морозильну камеру на балкон, лоджію;
 • утеплення балкона, утеплення лоджії покращує теплоізоляцію та шумоізоляцію квартири в цілому;
 • якщо добре утеплити балкон, можна об’єднати його з кімнатою, прибравши вікно та двері (балконний блок).

Яке буває утеплення балкона

За способом виконання, місцем монтажу теплоізоляції розрізняють внутрішнє та зовнішнє утеплення балкона. Утеплювати балкон одночасно зсередини та з боку вулиці недоцільно, ціна зростає, а ефективність теплоізоляції не підвищується в порівнянні з одностороннім, внутрішнім або виконаним зовні утепленням. Перш ніж виконувати утеплення балкона, потрібно визначитися зі способом. Можна замовити розрахунок вартості утеплення зсередини та зовні, порівняти витрати, скористатися консультацією фахівців, які визначать, як краще утеплити холодну лоджію на конкретному об’єкті. Внутрішнє та зовнішнє утеплення балкона мають свої плюси та мінуси.

Зовнішнє утеплення балкона дозволяє змістити точку промерзання за межі балконної плити та парапету, в шар теплоізоляції. Таке рішення забезпечує ряд переваг:

 • стіни, балконна плита захищені від промерзання, довше зберігають несучу здатність;
 • зовнішнє утеплення балкона не «з’їдає» корисний простір всередині.

Разом з тим, утеплення балкона зовні має мінуси:

 • вище складність робіт і їх ціна, часто доводиться вдаватися до технології промислового альпінізму;
 • зовнішнє утеплення балкона може потребувати узгодження в управлінні архітектури.

Фахівці рекомендують виконувати утеплення балкона зовні, якщо всередині вже зроблений якісний ремонт з герметизацією всіх швів, щілин, але без теплоізоляції. Якщо, під декоративною обробкою гіпсокартоном ховаються щілини, через які дме холодом, зовнішнє утеплення балкона цю проблему не усуне, необхідна внутрішня герметизація.

Внутрішнє утеплення балконів і лоджій значно простіше, в Києві його нерідко виконують своїми руками, а якщо замовити цю послугу професіоналам, вартість буде нижче, ніж при утепленні зовні. Внутрішнє утеплення балкона не позбавлене недоліків – зменшується корисний простір всередині, несучі конструкції не захищені від промерзання. Але в силу простоти та більш доступної вартості в Києві частіше виконують внутрішнє утеплення балконів, утеплення лоджії зсередини.

Як утеплити балкон із зовнішнього боку

Перш ніж утеплювати балкон, потрібно зміцнити огороджувальні конструкції, ретельно закрити всі щілини, шви, підготувати основу. Після підготовчих робіт на всі конструктивні елементи, крім вікон, із зовнішнього боку монтується утеплювач, фіксується клейовим складом, дюбелями. Теплоізоляцію закривають гідробар’єром і виконують декоративну обробку, мінеральну вату, пінопласт можна обштукатурити або обшити ПВХ-вагонкою, іншими водостійкими лицювальними матеріалами. Скільки коштує утеплення балкона зовні під ключ, залежить від складності робіт, поверху, на якому потрібно утеплити балкон, ціни ізоляційних та оздоблювальних матеріалів.

Внутрішнє утеплення балкона

Утеплення лоджії зсередини, внутрішня теплоізоляція балкона починаються з проектування, розрахунків, вибору утеплювача (пінопласт, мінвата, стіродур) і обшивки (гіпсокартон, вагонка, сайдинг). Утеплити балкон – завдання складне, багатокомпонентне. Комплексна теплоізоляція, тобто утеплення балконної плити, утеплення парапету балкона і стелі пінопластом, мінеральною ватою – це лише одна з його складових. Зокрема, утеплення балкона буде ефективним тільки в разі, якщо на ньому встановлені вікна з теплого пластикового профілю з двокамерними склопакетами.

Обсяг робіт і вартість утеплення балкона залежить від особливостей скління. Щоб утеплити балкон з вікнами в підлогу (французькими), буде потрібно менше мінеральної вати або пінопласту, оскільки утеплення парапету балкона не виконується, утеплення стіродуром або мінватою потрібне тільки для балконної плити. Але утеплення французького балкона або лоджії в Києві виконується рідко, оскільки панорамне скління збільшує тепловтрати.

Стандартна послідовність робіт, якщо потрібно утеплити балкон класичної конструкції (не французький) або утеплити лоджію, однакова.

 1. Підготовка поверхонь.
 2. Гідроізоляція балконної плити та нижньої частини стін.
 3. Утеплення балконної плити, стелі, парапету.
 4. Установка теплих вікон.
 5. Організація опалення та вентиляції.
 6. Фінішні оздоблювальні роботи із застосуванням гіпсокартону або інших матеріалів.

Спочатку поверхні очищають від старих покриттів, забруднень, сміття, проводять ревізію. Якщо потрібно, несучі конструкції підсилюють, закладають тріщини, ретельно герметизують щілини, шви, щоб через них не проникало холодне повітря. Після висихання розчину, монтажної піни видаляють їх надлишки. Для гідроізоляції підлоги використовують рулонні матеріали або рідкі суміші. Поверх гідроізоляції монтують лаги та виконують утеплення балконної плити. Мінеральну вату, пінопласт укладають без зазорів між лагами, накривають пароізоляцією, настилають чорнову підлогу.

Верхню плиту (дах) зсередини обробляють антисептиком, потім утеплюють стелю каркасним або безкаркасним методом. У першому випадку мінеральна вата, пінопласт фіксується за допомогою обрешітки, у другому – клейовою сумішшю та дюбель-цвяхами. До обрешітки зручніше потім кріпити гіпсокартон. Утеплення парапету балкона не потрібне, якщо він складений з піноблоків, для інших матеріалів (металоконструкція, цегляна кладка, бетонні плити) виконується утеплення стіродуром, пінопластом або мінватою по обрешітці. Внутрішня стіна (суміжна з кімнатою) утеплюється в 1 шар, зовнішні – в 2. Після того, як виконано утеплення балкона мінеральною ватою або пінопластом, утеплювач закривають шаром пароізоляційної плівки. На посилений, утеплений парапет встановлюють теплі вікна.

Мало утеплити балкон (утеплити лоджію), щоб перетворити їх в тепле приміщення. Потрібно встановити на лоджії обігрівальний прилад або на етапі утеплення плити змонтувати систему тепла підлога. Переносити на лоджію радіатор центрального опалення заборонено, це призведе до порушень в загальнобудинковій мережі. Утеплення балкона (утеплення лоджії) також вимагає організації припливної вентиляції. Вікна в холодний період відкривати не рекомендується, щоб не випускати тепло, а про повітрообмін слід подбати, інакше повітря на лоджії стане сирим, важким.

Після того, як виконана комплексна теплоізоляція балкона знизу доверху та встановлені вікна, можна обшити його стіни та стелю гіпсокартоном і пофарбувати або обклеїти шпалерами, на підлогу покласти лінолеум, плитку, ламінат. Обшити лоджію зсередини можна також дерев’яною або пластиковою вагонкою, панелями з МДФ і подібними лицювальними матеріалами для внутрішніх робіт.

 

 

 

  ПОТРІБНА ДОПОМОГА СПЕЦІАЛІСТА?

  Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

  Чим краще утеплити балкон

  Ціна утеплювача – один з основних факторів, від яких залежить вартість утеплення балкона. При всьому різноманітті теплоізоляційних матеріалів утеплювати балкон в Києві фахівці рекомендують:

  • звичайним пінополістиролом (ППС, пінопластом);
  • екструдованим ППС (стіродуром);
  • мінеральною ватою.

  Утеплення балкона мінеральною ватою – досить популярний варіант. Найкраще використовувати базальтову вату, вона дорожче за ціною, але має високу механічну міцність, вологостійкість, вогнестійкість, безпечна для здоров’я, стійка до гниття, впливу хімічних речовин. Важливо, що мінеральна вата пропускає повітря. Якщо виконати обшивку гіпсокартоном, дерев’яними панелями, такий утеплювач не буде перешкоджати повітрообміну. Утеплення балкона мінеральною ватою забезпечить захист від вуличного шуму та допоможе зберегти тепло.

  Пінопласт – найдоступніший за ціною матеріал з хорошими теплоізоляційними характеристиками та вологостійкістю. До його переваг відноситься також простота обробки та монтажу, стійкість до біоуражень. Але якщо утеплити балкон з його допомогою, шумоізоляція буде слабкою, а повітрообмін порушиться – цей матеріал «не дихає». Також його міцність може виявитися недостатньою для утеплення підлоги. Для утеплення потрібно замовити пінополістирол щільністю 35-40 кг/м3, для кліматичних умов Києва досить товщини 5 см.

  Утеплення стіродуром в Києві також затребуване, за більшістю характеристик екструдований ППС відповідає звичайному. Його відрізняє більш висока щільність і механічна міцність (підходить для утеплення підлоги), підвищена пожежна безпека. При всіх перевагах утеплення стіродуром має мінус – висока ціна.

  Для утеплення лоджій також можуть використовуватися пенофол, ізолон (спінений поліетилен з тепловідбиваючим шаром), але тільки в комбінації з іншими утеплювачами.

  Замовити утеплення лоджії, балкона в Києві

  Якщо ви хочете утеплити балкон, лоджію в Києві, замовити ці послуги можна в компанії «Євровікна». Також ми можемо встановити енергозберігаючі вікна, виконати внутрішню обробку. Скільки коштує утеплення під ключ, залежить від його способу, обраних матеріалів, площі балкона або лоджії. Орієнтовні розцінки на утеплення та супутні роботи (обшивку) наведені на сайті, а точний розрахунок вартості можна замовити за телефоном або через форму зворотного зв’язку. Ми гарантуємо високу якість утеплення, працюємо на результат і виконуємо замовлення в стислі терміни.

  Відгуки від наших клієнтів

  Компанія якій можна довіряти, зробили все як хотілось, швидко чітко, приємно спілкуватися. Рекомендую

  Олександр

  Швидка та якісна установка вікон, балконів. Професійний підхід до кожного клієнта. Гарантія на довгі роки.

  Вікторія

  Замовляв лоджію. Зробили у домовлені терміни, якісно. Приємно вразила професійність менеджера і особливо майстрів на монтажі. Рекомендую звертатися.

  Віктор

  Ставив вікна в цій компанії багато разів, і щоразу задоволений. Повернуся ще…

  Давид

  Хочу залишити відгук ще раз – перевірена компанія, фахівці досвідчені. Ставив у них вікна, балкони – собі та родичам. Все чесно, щиро, якісно. Роботою та вікнами задоволений, цінами теж.

  Данило

  Кваліфіковані, приємні в спілкуванні менеджери. Професійний монтаж. Виконали замовлення швидко і охайно. Можна рекомендувати всім!

  Олександр

  Дуже Вам вдячні за вінка, швидку доставку та Ваш професіалізм.

  Віктор

  Дякую за чесну та швидку роботу !
  Задоволена роботою менеджера та працівників компанії 👍👍

  Юлія

  Встановлювали балкон, дуже задоволені якістю робіт. Все виконали швидко. Буду надалі звертатися в цю компанію. А саме головне, ціни дуже прийнятні!)))

  Тетяна

  Дуже вдячний evrookna-kiev.com.ua за роботу! Засклив балкон i тепер тепло i тихо! Цiни доступнi! Якiсть на рiвнi!

  Володимир

  Дуже вдячна компанії! Навіть не вірила, що залишились компанії, яким важливо ім’я та совість. Спокійно довіряйте свої гроші їм!

  Cвітлана

  Потрібно викликати спеціаліста?

  Заміна стекол – процес, який необхідно здійснювати професіоналам. Тут важливо все до дрібниць. Встановити нові склопакети повинен майстер з багаторічним досвідом. Саме такими професіоналами своєї справи є наші фахівці.

  Ціна на послугу при оформленні монтажу вікон – відсутня. Тому скористайтеся грамотної допомогою фахівця ще до установки їм вікна. Викликати замірника вікон є онлайн або в телефонному режимі. Чекаємо на ваші заявки!

   Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

   ЗАКРИТИ

    БАЖАЄТЕ ВИКЛИКАТИ МАЙСТРА?

    Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

    ЗАКРИТИ

     замовити зворотній зв’язок?

     Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

     ЗАКРИТИ

      замовити зворотній зв’язок?

      Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

      ЗАКРИТИ

       замовити зворотній зв’язок?

       Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

       ЗАКРИТИ

        БАЖАЄТЕ ПРИДБАТИ ВІКНА?

        Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

        ЗАКРИТИ

         БАЖАЄТЕ ПРИДБАТИ ВІКНА?

         Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

         ЗАКРИТИ
         ДЯКУЄМО
         Ваш запит успішно надіслано. Ми передзвонимо вам на протязі 15-ти хвилин