Французький балкон

В останні роки в Україні користується популярністю так званий французький балкон. Такий тип скління широко поширений в Італії, Іспанії та особливо у Франції, звідси і назва. Зараз його можна зустріти в Києві та інших українських містах, в приватних і багатоквартирних будинках. Як облаштувати у своїй оселі французький балкон? Звертайтеся до наших фахівців в Києві! Наші майстри визначають послідовність виконання робіт, якісно здійснюють установку склопакетів в лоджії.

Що це – французький балкон?

Спочатку так називали панорамне вікно від підлоги до стелі, зовні якого прямо до отвору кріпиться огорожа типу балконного. Колись у Франції вулички були настільки вузькими, що облаштувати повноцінний балкон зовні будинку було неможливо, він перегородив б значну частину проходу. Тому архітектори і почали встановлювати французькі вікна в підлогу, більше схожі на балконні двері, і захищати їх з боку фасаду. Така ажурна огорожа виконує чисто декоративну функцію, на нижніх поверхах також може частково захищати скло від ударів, попадання м’яча.

Сьогодні французький балкон став елегантним елементом житла, а його встановленням у Києві займаються досвідчені фахівці. Такий балкон здатний прикрасити фасад будівлі, а його вартість розраховується індивідуально і залежить від багатьох факторів.

Основні переваги французького балкона

Французький балкон рекомендується облаштовувати в невеликих кімнатах. У Києві цей тип скління лоджії часто замовляють жителі верхніх поверхів багатоповерхівок і власники квартир з балконом на тіньовій стороні.

У порівнянні зі звичайним балконом французький не дуже функціональний, його не можна використовувати як місце для відпочинку або зберігання речей, тут не повісиш білизну, не постоїш з сигаретою, закривши за собою двері в кімнату. Але у нього є ряд переваг:

 • за рахунок компактної конструкції він може облаштовуватися в умовах, коли для класичного балкона перед фасадом недостатньо місця, витрата матеріалів теж менше;
 • французький балкон можна зробити на місці звичайного вікна, замінивши його панорамним;
 • значна площа скління збільшує кількість проникаючого в будинок сонячного світла;
 • простір візуально розширюється, кімната здається просторіше;
 • фігурні огорожі надають фасаду оригінальний, ошатний вигляд і зсередини виглядають привабливо.

Зсередини зону перед панорамним вікном можна оформити, як ніби це повноцінний балкон, поставити стільці або шезлонг, невеликий столик, сидіти перед ним, милуючись видом, або дихати свіжим повітрям, відчинивши двері. Якщо встановити замість традиційних орних дверей розсувні, буде ще зручніше, вони не займають місця всередині кімнати, їх не закриє порив вітру.

Облаштовуючи у своїй оселі французький балкон, можна не турбуватися про його зовнішнє та внутрішнє оздоблення. Балкон з панорамними вікнами завжди виглядає гарно, надаючи лоджії стильного зовнішнього вигляду. Такий балкон виглядає цікаво в будь-якому інтер’єрі.

             

Різновиди французьких балконів

Яким може бути французький балкон? Він може мати різні розміри та вартість. Але встановленням металопластикових конструкцій на такому балконі повинні займатися тільки фахівці.

У наші дні в поняття французький балкон вкладають різне значення.

 1. Французьке вікно з плоскою або опуклою, фігурною огорожею зовні, взагалі без балконних майданчиків.
 2. Дуже вузький балкончик з майданчиком, де вистачає місця буквально для однієї ноги, і то поставленої боком. Майданчик може бути прямої, напівкруглої, фігурної форми. У класичному варіанті вона, як правило, не бетонна, а металева, не розрахована на значні навантаження, ваги людини. Часто туди виставляють вазони з квітами.
 3. Сучасний варіант – повнорозмірний балкон або лоджія з панорамним склінням, без традиційних парапетних загороджень, з перилами або без.

В останньому випадку можливі два варіанти скління – по краю балконної плити або з виносом. Другий варіант вимагає попереднього зміцнення несучої плити, але дозволяє збільшити корисну площу балкона.

Для облаштування такого балкона можуть використовуватися різні типи склопакетів. Якщо французький балкон не має майданчика, а панорамне скління розташоване в житловій кімнаті, то рекомендується вибирати теплі склопакети з хорошими тепло- і звукоізоляційними характеристиками. Якщо балкон є окремим приміщенням, що прилягає до кімнати, то можна використовувати для скління легкі металопластикові конструкції. Це дозволить зменшити вартість оздоблення лоджії.

             

Які є особливості у французького балкона?

Між французьким балконом і звичайної лоджією є ряд відмінностей. Головною родзинкою такого балкона є панорамні вікна, що займають всю висоту від підлоги до стелі.

До відмітних особливостей цієї конструкції відносяться:

 • велика площа скління, зазвичай по всій висоті (рідко склити тільки верхню частину, а нижня закривається сендвіч-панелями, які грають роль парапету);
 • в класичному варіанті – невелика корисна площа або її повна відсутність;
 • ажурні перила без суцільного непрозорого заповнення, зазвичай оригінального дизайну, часто використовується техніка ручного художнього кування, що підвищує декоративну цінність конструкції.

Слід враховувати, що склопакети і кована огорожа відрізняються солідною вагою, так що основа повинна бути надійно закріплена. При склінні звичайних балконів і лоджій з французького типу необхідно приділити достатньо уваги безпеці: або використовувати міцні скла, або захистити їх металевими поручнями. Класичне вікно пропускає багато світла, але в спеку сильно нагрівається. Щоб не перетворити кімнату в парник, варто задуматися про атермальне скління, воно не тільки захистить від спеки влітку, а й допоможе зберегти тепло взимку.

             

Від чого залежить вартість установки французького балкона

Французький балкон 2800*2400

Профільна система для балкона Однокамерний склопакет Двокамерний склопакет
1️⃣Французький балкон з Rehau Euro-design 70 💵Ціна від 12000 грн 💵Ціни від 14000 грн
2️⃣Французький балкон з Rehau Euro-design 60 💵Ціна від 10000 грн 💵Ціни від 12000 грн
3️⃣Французький балкон з Rehau Brillant-design 💵Ціна від 15000 грн 💵Ціни від 17000 грн
4️⃣Французький балкон з Rehau Geneo 💵Ціна від 16000 грн 💵Ціни від 18000 грн
5️⃣Французький балкон з Rehau Synego 💵Ціна від 16000 грн 💵Ціни від 18000 грн

Французький балкон (П-подібний) 2800*2400*800

Профільна система для балкона Однокамерний склопакет Двокамерний склопакет
1️⃣Французький балкон з Rehau Euro-design 70 💵Ціна від 15000 грн 💵Ціни від 17000 грн
2️⃣Французький балкон з Rehau Euro-design 60 💵Ціна від 13000 грн 💵Ціни від 15000 грн
3️⃣Французький балкон з Rehau Brillant-design 💵Ціна від 18000 грн 💵Ціни від 20000 грн
4️⃣Французький балкон з Rehau Geneo 💵Ціна від 20000 грн 💵Ціни від 22000 грн
5️⃣Французький балкон з Rehau Synego 💵Ціна від 20000 грн 💵Ціни від 22000 грн

Ціна установки варіюється значно залежно від того, який варіант визначено – класичний або сучасний. Один з головних чинників, що впливають на вартість, – площа скління, протяжність огорожі. Інші моменти:

 • форма майданчика, огорожі – радіусна, фігурна конструкція дорожче лінійної або П-образної;
 • матеріал профілю – пластиковий дешевше, ніж алюмінієвий або дерев’яний;
 • тепле або холодне скління;
 • кількість і спосіб відкривання стулок;
 • особливості скла (звичайне, ударостійке, тоноване, атермальне, що самоочищається);
 • матеріал і дизайн металевої огорожі, техніка виготовлення – зварні конструкції дешевше кованих;
 • додаткові роботи – закріплення основи, винос скління, монтаж даху, внутрішня і зовнішня обробка, утеплення;
 • поверховість і інші чинники, що впливають на складність робіт.

Французький балкон – цікава альтернатива традиційним балконах з парапетом. Наявність декількох різновидів цієї конструкції дозволяє підібрати рішення для різних будинків, на будь-який бюджет. Ми допоможемо розробити оптимальний для ваших умов проект і виконаємо французьке скління в Києві.

наверх