Дах для балкона

Дах для балкона повинна виконувати одну єдину функцію – бути міцною в забезпеченні хорошого захисту, а також витяги перепадів температур і атмосферних опадів. Сучасний дах виготовляється з самих різних матеріалів. До них відносять: оцинковану сталь, ондулін, полікарбонат, металочерепицю та інше.

Установка даху на балкон

Дах на балкон дозволяє захистити внутрішню частину приміщення від атмосферних опадів та холоду, а також запобігає передчасному руйнуванню бетонних плит. Покрівля необхідна для балконів на верхніх поверхах, які відкриті зверху, а також для балконів з виносом по підвіконню. Щоб покрівля служила довгі роки та не протікала, необхідно правильно виконати її монтаж і підібрати відповідний покрівельний матеріал. Як покрити дах на балконі та скільки коштує зробити такий ремонт покрівлі в Києві?

Ремонт даху балкона Київ: коли він необхідний?

Якщо на балконі з’явилася вогкість і неприємний запах, а на стінах і стелі утворюється пліснява — це свідчить про необхідність ремонту даху. Покрівля може протікати з кількох причин:

 • при установці конструкції робочі порушили технологію виконання робіт;
 • дах зносився в результаті тривалої експлуатації;
 • покрівельний матеріал зірвав вітер;
 • стики та щілини даху не були правильно оброблені герметиком;
 • дах постраждав від сильних атмосферних опадів або бурульок;
 • дах не утеплений, тому при різниці температур зовні та всередині приміщення на стінах балкона утворюється конденсат.

При появі вогкості на балконі ігнорувати проблему не можна. Необхідно одразу ж звернутися до фахівців, які якісно виконають монтаж нової покрівлі балкона.

Дах для балкона: основні типи конструкцій

Дах балкона зазвичай має вигляд козирка, який кріпиться до стіни будівлі або спирається на вертикальні стійки. Конструкцію розташовують з ухилом не менше 30°, щоб забезпечити стікання талих і дощових вод. Як покрівельний матеріал для даху балкона можна використовувати профнастил, полікарбонат, бітумна черепиця або металочерепиця.

Дах балкона повинен бути міцним, стійким до поривів вітру і мати естетичний зовнішній вигляд. Крім цього, конструкція повинна бути досить легкою, щоб бетонна плита і стіна будівлі могли витримати її вагу. Для ефективного відведення вологи від атмосферних опадів на дах балкона обов’язково встановлюють відлив.

Каркасний дах

Невеликий за площею балкон можна покрити каркасним дахом. Він відрізняється невеликою вагою та обходиться недорого. Каркасна покрівля кріпиться до стіни будівлі та як би лягає зверху на скляні конструкції балкона, що виступають в ролі опори.

До даного типу конструкцій відноситься і дах на балкон з полікарбонату. Матеріал має невисоку ціну та вільно пропускає сонячне світло, дозволяючи поліпшити освітленість балкона. Водночас, зовнішня поверхня полікарбонату з часом забруднюється і нестійка до механічних пошкоджень.

Рамковий дах

Покрівля, яка спирається на вертикальні стійки, називається рамковою. Таким дахом покривають балкон зі складною конфігурацією або великою площею. Стійки встановлюються на бетонну плиту або парапет балкона. Щоб надійно зафіксувати вертикальні опори, виконуються зварювальні роботи. Рамковий дах обходиться дорожче каркасної конструкції, але відрізняється високою статичністю та міцністю. Така покрівля стійка до поривів вітру та не пошкоджується при накопиченні снігу.

Ремонт покрівлі балкона Київ: основні етапи робіт

Балконний дах служитиме довгі роки, якщо використовувати для його ремонту високоякісні матеріали та правильно зробити монтаж. Щоб встановити дах балкона, дотримуються такої послідовності дій:

 1. Виконання замірів балкона. Розрахунок кількості матеріалів і ціни робіт.
 2. Підготовка дерев’яного або металевого каркаса даху та його фіксація над балконом за допомогою анкерних болтів або вертикальних стійок.
 3. Укладання покрівельного матеріалу на каркас даху.
 4. Облаштування відливу. Обробка стиків конструкції герметиком.
 5. Косметична обробка даху зовні балкона.
 6. Утеплення та гідроізоляція даху зсередини балкона.

Скільки коштує зробити дах на балконі в Києві?

Стикаючись з необхідністю проведення ремонтних робіт, необхідно в першу чергу з’ясувати, скільки коштує ремонт даху балкона на останньому поверсі. Щоб отримати якісну та надійну покрівлю, краще звернутися до професіоналів. Вони допоможуть зробити дах на балкон будь-якого розміру, підберуть необхідні матеріали та виконають монтаж покрівлі за всіма правилами. Ціна робіт залежить від типу покрівельного покриття і розмірів балкона, тому розраховується індивідуально.

Вартість роботи з дахом балкона

Види робіт Розмірність Вартість
Сварка каркаса з покриттям м² Ціна від 1500 грн
наверх