Виклик майстра
До скількох можна шуміти при ремонтно-будівельних роботах в Україні?
13.04.2021

До скількох можна шуміти при ремонтно-будівельних роботах в Україні?

Рано чи пізно перед кожною людиною постає необхідність провести будівельні роботи всередині житлового приміщення. У приватному секторі ця процедура доставляє мінімум незручностей сусідам, але мешканці багатоповерхових будинків у Києві повинні враховувати, який шум створюється в процесі використання інструментів. До котрої можна робити ремонт відповідно до законодавства України? Як вибрати для цього відповідний час і не посваритися з іншими мешканцями?

Шумні роботи в Україні — що до них відноситься?

У квартирі Києва і будь-якого іншого міста джерелом шуму можуть бути люди або техніка. Найбільше дискомфорту приносить використання інструментів, необхідних для виконання різних будівельних маніпуляцій. Щоб не порушувати права інших людей, необхідно знати до котрої можна робити ремонт.

Які роботи супроводжуються гучними звуками? Найпопулярніші види таких робіт в Україні:

 • роботи зі скління балкона, заміни вікон — при знятті старих рам та встановленні нових конструкції виконується свердління зовнішніх стін;
 • будівельні роботи з використанням спеціальної техніки — болгарка, перфоратор та інші інструменти видають гучні звуки в процесі роботи;
 • збирання меблів — у процесі встановлення вбудованих конструкцій іноді потрібне свердління стін, а монтаж корпусних меблів часто неможливий без використання молотка або дрилі;
 • перепланування квартири, демонтаж дверей або міжкімнатних перегородок — такі ремонтні роботи відносяться до категорії найбільш шумних, тому виконуються лише в певні години.

До котрої можна шуміти в Україні?

Починаючи у квартирі масштабні будівельні роботи, пов’язані з використанням спеціальної техніки, потрібно керуватися законом України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного добробуту населення». Він чітко визначає, до котрої години можна шуміти в житловому приміщенні без загрози штрафу.

До котрої можна шуміти в Україні? Слухати гучну музику або влаштовувати шумне свято дозволяється в період з восьмої ранку до десятої години вечора. А будь-які будівельні маніпуляції в Києві та інших населених пунктах дозволяється виконувати тільки у будні з 8:00 до 21:00.

Якщо порушити зазначені правила, можна отримати адміністративне покарання. За порушення тиші у квартирі рано вранці або вночі передбачено попередження або штраф у розмірі 85–255 грн. Якщо шум створили працівники будівельної компанії, то розмір штрафу може становити 255–510 грн. Якщо протягом року порушення тиші було виявлено повторно, то фізичним особам доведеться заплатити штраф до 510 грн, а юридичним особам — до 7650 грн. У разі багаторазових порушень можлива навіть конфіскація інструментів і побутової техніки, яка видає гучні звуки.

Чи можна перенести будівельні роботи на вихідні?

Багато мешканців Києва працюють по буднях, тому переносять шумні маніпуляції у квартирі на суботу. На вихідних та під час свят перевищувати встановлений в санітарних нормах показники шуму заборонено. Але що робити, якщо виконати роботи у квартирі на буднях не виходить? У такому випадку необхідно обов’язково узгодити з сусідами, коли можна робити ремонт.

  ПОТРІБНА ДОПОМОГА СПЕЦІАЛІСТА?
  Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

  Якщо інші мешканці не заперечують, можна домовитися про виконання необхідних маніпуляцій протягом певних годин. До котрої можна робити ремонт у святкові дні? Навіть отримавши згоду сусідів, не варто проводити у квартирі ремонтні роботи вранці або пізно ввечері. Якщо по сусідству живуть сім’ї з дітьми або літні люди, то потрібно окремо узгодити з ними до котрої можна шуміти у квартирі.

  Знаючи допустимий рівень шуму у квартирі, можна грамотно скласти графік виконання необхідних маніпуляцій. У ранковий час і на вихідних дозволяється виконувати дії, які не порушують тишу у квартирі — клеїти шпалери, фарбувати, укладати плитку.

  До котрої години можна шуміти при екстреній ситуації у квартирі?

  Потрібно викликати спеціаліста?

  Заміна стекол – процес, який необхідно здійснювати професіоналам. Тут важливо все до дрібниць. Встановити нові склопакети повинен майстер з багаторічним досвідом. Саме такими професіоналами своєї справи є наші фахівці.

  Ціна на послугу при оформленні монтажу вікон – відсутня. Тому скористайтеся грамотної допомогою фахівця ще до установки їм вікна. Викликати замірника вікон є онлайн або в телефонному режимі. Чекаємо на ваші заявки!

   Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

   Плануючи гучні роботи, потрібно враховувати, до котрої можна робити ремонт. Правові акти чітко визначають, до котрої години можна шуміти. Але іноді виникають обставини, коли доводиться шуміти навіть в нічні години.

   У Києві та інших містах можна шуміти в будь-який час доби в таких випадках:

   • ліквідація пожежі або наслідків стихійних лих;
   • проведення маніпуляцій, пов’язаних з професійною діяльністю рятувальників, лікарів або правоохоронних органів;
   • усунення аварій на системах комунікацій.

   Як визначити показники шуму?

   Щоб підтримувати допустимий рівень шуму у квартирі, необхідно заміряти гучність звуків за допомогою спеціального приладу — шумоміра. Але не всі люди згодні купувати такий пристрій тільки для того, щоб визначити до котрої можна робити ремонт. Аналогом шумоміра можуть стати спеціальні додатки, які встановлюються на смартфон.

   Шумомір або мобільний додаток визначають гучність звуку в числовому еквіваленті. Вони досить точно вимірюють шум, допомагаючи визначити коли можна робити ремонт. Заміри виконують у квартирі, яка знаходиться по сусідству з джерелом звуку.

   Допустимий рівень шуму обчислюють, спираючись на встановлені законом санітарно-гігієнічні показники. Вони відрізняються для денних і нічних годин, але вночі краще взагалі не вмикати у квартирі джерела гучного звуку.

   Допустимий рівень шуму — які норми в Україні?

   Відповідаючи на питання про те, до котрої можна шуміти у квартирі, враховують встановлені державою показники шуму. Вони допомагають визначити маніпуляції, які можна проводити тільки в певні години та дії, дозволені в суботу і святкові дні.

   В Україні діють такі санітарні норми шуму:

   • у квартирі максимальний рівень шуму вдень становить 55 дБ, а вночі — 45 дБ;
   • в гуртожитку вдень дозволяється шум до 60 дБ і не більше 50 дБ у нічний час;
   • в приватному секторі та на території навколо багатоповерхового житлового будинку допустимий рівень шуму вдень становить до 70 дБ, а вночі — не більше 60 дБ.

   Щоб краще зрозуміти допустимий рівень шуму у квартирі, корисно знати, яка гучність звуку відповідає конкретному числовому показнику. Це допоможе точніше визначити до котрої можна робити ремонт і розпланувати його етапи. Бесіда пошепки створює звукові коливання до 30 дБ, а звичайна розмова — до 45 дБ. Якщо у квартирі увімкнений пилосос, то його гучність буде відповідати показнику 80 дБ. Під час використання перфоратора або болгарки гучність звуку може становити понад 100 дБ. Встановивши відповідність між числовими даними та гучністю звуку, легше визначити, коли можна робити ремонт і які види робіт в Києві можуть виконуватися тільки на будні.

   Як виконати ремонтні роботи без конфліктів з сусідами?

   Щоб зрозуміти, коли можна робити ремонт, потрібно не тільки враховувати допустимий рівень шуму, а й узгоджувати проведення робіт з сусідами. Будівельні маніпуляції у квартирі завжди доставляють дискомфорт тим, хто живе поруч. Щоб уникнути конфліктних ситуацій, рекомендується обговорити з іншими мешканцями будинку до котрої можна робити ремонт.

   Корисно дотримуватися таких правил:

   • заздалегідь розпитати сусідів про те, на який час найкраще планувати будівельні та ремонтні роботи;
   • повісити оголошення про проведення шумних робіт і вибачитися за завдані незручності;
   • враховувати побажання сімей з маленькими дітьми та людей, що мають чергування в нічну зміну;
   • не видавати гучні звуки у квартирі в ранкові та вечірні години;
   • довіряти ремонтні роботи кваліфікованим майстрам, які виконають їх якісно і в короткі терміни, використовуючи сучасне тихе обладнання.

   Кожен мешканець Києва або іншого міста хоч раз в житті стикається з необхідністю зробити ремонт у своїй квартирі. Щоб заощадити власний час і отримати якісний результат, ремонтні роботи рекомендується довіряти бригаді професіоналів, які швидко виконають всі необхідні дії та будуть створювати мінімальний рівень шуму. Але навіть в цьому випадку потрібно враховувати, до котрої можна робити ремонт, щоб не порушувати права інших мешканців.Евроокна

   Потрібно викликати спеціаліста?

   Заміна стекол – процес, який необхідно здійснювати професіоналам. Тут важливо все до дрібниць. Встановити нові склопакети повинен майстер з багаторічним досвідом. Саме такими професіоналами своєї справи є наші фахівці.

   Ціна на послугу при оформленні монтажу вікон – відсутня. Тому скористайтеся грамотної допомогою фахівця ще до установки їм вікна. Викликати замірника вікон є онлайн або в телефонному режимі. Чекаємо на ваші заявки!

    Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

    СХОЖІ СТАТТІ

    12.01.2022

    Як утеплити пластикові вікна?

    09.09.2020

    Чим мити пластикові вікна?

    31.01.2019

    Що таке французький балкон?

    05.11.2018

    Ціни на металопластикові вікна

    05.11.2018

    Де замовити пластикові вікна?

    10.05.2016

    Як визначити якість ПВХ вікон?

    ЗАКРИТИ

     БАЖАЄТЕ ВИКЛИКАТИ МАЙСТРА?
     Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

     ЗАКРИТИ

      замовити зворотній зв’язок?
      Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

      ЗАКРИТИ

       БАЖАЄТЕ ПРИДБАТИ ВІКНА?
       Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії

       ЗАКРИТИ
       ДЯКУЄМО
       Ваш запит успішно надіслано. Ми передзвонимо вам на протязі 15-ти хвилин