Що краще: однокамерний або двокамерний склопакет?

При склінні кімнат і балконів доводиться задуматися про те, що краще однокамерний або двокамерний склопакет? Популярністю користуються обидва види конструкцій, але між ними є істотні відмінності, які необхідно враховувати. Розберемося, які особливості є у кожного з цих типів продукції та з’ясуємо чим відрізняються енергоощадні вікна від звичайних?

Що таке склопакети?

Цей виріб являє собою сукупність прозорих шарів з вставленими між ними дистанційними рамками, які утворюють повітряні камери. Всі шари герметично з’єднані один з одним по контуру. Основні завдання такої герметичної системи — достатнє освітлення приміщення сонячними променями та підтримання комфортного температурного режиму в будь-яку пору року.

У житлових і виробничих приміщеннях можуть використовуватися різні типи даної конструкції. Які склопакети краще однокамерні або двокамерні? Другий тип часто використовується у спальнях, дитячих кімнатах або утеплених лоджіях, що є частиною житлового простору. У приміщеннях, які не потребують хорошої тепло- та звукоізоляції достатньо поставити конструкцію з однією камерою.

Чим відрізняються склопакети?

Різниця у використанні цих конструкцій пояснюється їх будовою і властивостями. Чим відрізняється однокамерний склопакет від двокамерного? Ключова відмінність між даними типами конструкцій полягає в їх неоднаковій здатності утримувати тепло і забезпечувати шумоізоляцію у приміщенні. Існують також окремі види виробів, які забезпечують підвищену герметичність та енергоефективність.

Що таке однокамерний склопакет?

Однокамерні вікна мають низькі теплоізоляційні властивості. Зазвичай їх монтаж виконують у регіонах з теплою зимою і на балконах, що не експлуатуються як житлові приміщення. Що значить однокамерний склопакет? Виріб даного типу має такі параметри:Що краще: однокамерний або двокамерний склопакет?

 • 2 прозорих шари по 4 або 6 мм;
 • 1 камера товщиною від 14 до 24 мм;
 • загальна товщина виробу — 24 або 36 мм.

Що таке двокамерний склопакет?

Двокамерні вікна забезпечують підвищену герметичність приміщення, тому зазвичай використовуються у регіонах з холодною зимою. Але перед їх монтажем, необхідно розібратися, що таке двокамерне вікно.

Як виглядає двокамерний склопакет? Основні параметри конструкції:

 • 3 прозорих шари завтовшки по 4 або 6 мм;
 • 2 повітряні камери товщиною від 8 до 12 мм;
 • загальна товщина конструкції — 32 мм.

Однокамерний енергоощадний склопакет

Виробники також пропонують енергоощадний тип конструкції, який здатний зменшити тепловтрати на 50%. Чим відрізняється енергоощадний склопакет від звичайного? Його внутрішня поверхня має спеціальне покриття з іонів срібла. Воно відбиває тепло, дозволяючи направити його потік назад у кімнату.

Що краще двокамерний склопакет або однокамерний енергоощадний? Обидва типи конструкцій мають високі теплоізоляційні властивості. Але наявність спеціального покриття дозволяє утримати в приміщенні на 25% більше теплого повітря, ніж при використанні звичайної системи з двома камерами.

Чи варто ставити мультифункціональне скло?

Пластикові вікна однокамерні або двокамерні можуть містити особливе скло з багатофункціональним покриттям. Це напилення складається з іонів різних металів і надає конструкції високі енергоощадні та сонцезахисні характеристики.

Такий тип конструкцій забезпечує в межах приміщення комфортну температуру повітря у будь-яку пору року. У спекотну погоду напилення відбиває яскраве сонячне світло, запобігаючи перегріванню приміщення, а взимку перешкоджає тепловтратам, повертаючи тепле повітря всередину приміщення.

Яке вікно краще однокамерне або двокамерне?

Знаючи особливості будови кожного типу конструкцій, можна вибрати той варіант, який найкраще підходить для конкретного приміщення. Який склопакет вибрати однокамерний або двокамерний? Головні відмінності кожного виду представлені у таблиці.

 

Однокамерний склопакет Двокамерний склопакет
Переваги Недоліки Переваги Недоліки
 • Невелика вага;
 • невисока ціна;
 • висока світлопропускна здатність.
 • Слабка шумо- і теплоізоляція;
 • схильність до запотівання.
 • Добре зберігають тепло;
 • відмінна шумоізоляція;
 • відсутність конденсату.
 • Велика вага;
 • висока ціна.
наверх