Виклик майстра
Як правильно заклеїти пластикові вікна від вибуху
03.06.2022

Як правильно заклеїти пластикові вікна від вибуху

Якщо в мирний час доводилося піклуватися про скорочення тепловтрат через віконні прорізи, тонування скла та його захист від вандалів, то при військовому становищі більш актуальною стала задача захисту від вибуху. Під час війни найбільш серйозну загрозу для будівель і людей всередині, поблизу представляють пряме попадання снаряда, ракети або її уламків, бомби. Жоден скотч або інші матеріали, якими можна заклеїти скло, в таких ситуаціях не врятують. Але хвиля від вибуху теж несе руйнування, та найслабшою ланкою виявляються вікна. Якщо їх правильно заклеїти, можна зменшити збиток від ударної хвилі при бомбардуванні та при обстрілі.

Чому при військовому становищі варто заклеїти вікна

При обстрілі снарядами, ракетами, бомбардуванні виникає ударна хвиля, яка швидко поширюється від епіцентру, травмує людей, викликає часткові пошкодження або повне руйнування огороджувальних конструкцій будівель. Від ударної хвилі скло в дерев’яній рамі розлітається на осколки, а склопакет може вилетіти з профілю цілком і розбитися при падінні на підлогу. Якщо скло заклеїти, скотч або його аналог частково погасить вібрацію, яка виникла від обстрілу. Є шанс, що скло вціліє, склопакет втримається в рамі (для цього смужки скотча повинні пов’язувати їх, клеїтися з заходом на металопластиковий профіль). Навіть якщо уникнути руйнування не вдасться і скло трісне, осколки не розлетяться, скотч утримає їх на колишньому місці або значно обмежить розліт.

Чим заклеїти вікно?

Заклеїти скло на випадок війни можна різними матеріалами:

 • армуюча, бронююча плівка, карбонова або поліуретанова, забезпечує максимально надійний захист від осколків. Коштує вона дорожче, ніж скотч, і під час війни такий матеріал досить складно купити;
 • армований скотч (будівельний, сантехнічний) відрізняється підвищеною міцністю, щоб заклеїти скло, краще підібрати максимально прозорий різновид;
 • звичайний канцелярський, пакувальний скотч з поліпропілену – найпоширеніше рішення;
 • широкими смужками тканини, змазаними борошняним клейстером, можна заклеїти вікна не тільки з метою утеплення, але й на випадок війни, для захисту від вибуху. Клопоту більше, ніж зі скотчем, але за надійністю тканина йому практично не поступається;
 • смужки паперу (клеються за допомогою мила) або паперовий малярський скотч легко рвуться та практично не захищають скло, хіба що незначно зменшують розліт осколків.

Як заклеїти вікна скотчем від вибуху

Скотч – досить доступний, простий і зручний у використанні матеріал, який непогано зміцнює скло, якщо його правильно заклеїти.

Основні правила використання скотча:

 • краще вибирати найширший;
 • для захисту мешканців і обстановки скотч клеїться зсередини, але бажано також заклеїти склопакет ззовні, щоб захистити перехожих, усіх, хто при обстрілі не встиг сховатися до укриття;
 • потрібно заклеїти не тільки скло, кінці смужок скотча повинні заходити на раму;
 • чим більше площа, яку вдалося заклеїти, тим надійніше захист.
  Найпростіший спосіб – заклеїти кожну стулку двома діагональними смужками скотча, щоб утворилася буква Х. Витрати скотча та часу мінімальні, але й захист від осколків слабкий. Косий хрест можна доповнити прямим, перетворивши стулку в подобу британського прапора. Можна наклеїти більш короткі смужки по обидві сторони від кожної діагоналі, щоб вони утворили ромб, а також поперечні (горизонтальні) смужки, які повинні проходити через точки перетину діагональних. Ще один варіант – клеїти скотч так, щоб утворився вертикальний ряд з косих хрестів, а поверх, через точки перетину косих смуг – поздовжню згори донизу.

Можливі й інші візерунки, все залежить від фантазії та запасів скотча. Головне, щоб були точки, в яких перетинаються мінімум 2 смужки. Багато маленьких хрестиків, розташованих близько один до одного, краще, ніж один великий. А найкраще заклеїти всю поверхню скла, розташовуючи вертикальні або горизонтальні смужки впритул одну до одної. Ефект вийде майже як при армуванні плівкою. Якщо хоча б пару смуг розташувати перпендикулярно іншим або по діагоналі, надійність захисту підвищиться.

Як ще можна захистити вікна?

Альтернативи обклеюванню скотчем:

 • зовні закласти отвір мішками з піском (спосіб підходить для цокольних поверхів, одноповерхових будинків);
 • закріпити ззовні щит з листа фанери;
 • якщо підвіконня досить міцне, стопками скласти на нього старі книги, журнали;
 • відчинити вікно, прикрити та підперти стулку ПЕТ-пляшкою з водою на 5-6 літрів.

Мінуси таких рішень: для використання пляшки-баклаги потрібно перебувати вдома в момент оголошення тривоги або постійно тримати вікно незачиненим, а інші захисні конструкції зменшують проникнення світла. Зате за ефективністю вони перевершують скотч.

СХОЖІ СТАТТІ

no image
19.05.2022

Як утеплити пластикові вікна?

no image
19.05.2022

Як визначити якість ПВХ вікон?

no image
19.05.2022

Ціни на металопластикові вікна

no image
19.05.2022

Де замовити пластикові вікна?

no image
19.05.2022

Що таке французький балкон?

no image
18.05.2022

Чим мити пластикові вікна?

ЗАКРИТИ

  БАЖАЄТЕ ВИКЛИКАТИ МАЙСТРА?
  Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії
  ЗАКРИТИ

   замовити зворотній зв’язок?
   Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії
   ЗАКРИТИ

    БАЖАЄТЕ ПРИДБАТИ ВІКНА?
    Натискаючи на кнопку, Ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних згідно з Політикою конфіденційності компанії
    ЗАКРИТИ
    ДЯКУЄМО
    Ваш запит успішно надіслано. Ми передзвонимо вам на протязі 15-ти хвилин