Регулювання пластикових вікон: просто про складне
Регуліровка пластикових вікон допомагає підтримувати в кімнаті комфортну температуру повітря та оптимальний рівень вологості в будь-яку пору року. Процедура передбачає зміну ступеня прижиму віконниці до рами конструкції шляхом зміни положення окремих елементів фурнітури. При встановленні кожного режиму потрібно дотримуватися ряду правил.
Регулювання металопластикових вікон: види режимів
Збільшуючи або зменшуючи ступінь прилягання віконниці до рами, можна збільшити період експлуатації конструкції, уникнути надмірної деформації ущільнювачів. Дана процедура дозволяє поліпшити вентиляцію приміщення в теплу пору року та усунути холодні протяги взимку.
Щоб зрозуміти, як налаштувати пластикове вікно, потрібно знати види режимів і особливості кожного з них:
- зимовий режим — стулка дуже щільно прилягає до рами з ущільнювачем, забезпечуючи хорошу теплоізоляцію;
- стандартний режим — середній рівень прилягання віконниці до рами, може використовуватися навесні або восени;
- річний режим — стулка нещільно притиснута до рами, а через утворені щілини повітря циркулює між вулицею і приміщенням.
Налаштування вікна по сезону: як визначити встановлений режим?
Потрібно викликати спеціаліста?
Заміна стекол – процес, який необхідно здійснювати професіоналам. Тут важливо все до дрібниць. Встановити нові склопакети повинен майстер з багаторічним досвідом. Саме такими професіоналами своєї справи є наші фахівці.
Ціна на послугу при оформленні монтажу вікон – відсутня. Тому скористайтеся грамотної допомогою фахівця ще до установки їм вікна. Викликати замірника вікон є онлайн або в телефонному режимі. Чекаємо на ваші заявки!
Сила притиску віконниці та ступінь стиснення ущільнювача визначаються по положенню цапфи (ексцентрика). Цю деталь можна знайти на торці віконниці в області важеля ручки. Вона може мати форму ролика, овалу або круглого капелюшка болта.
На поверхню круглої цапфи зазвичай наносять риску або точку. Якщо конструкція переведена в літній режим, то ця відмітка буде спрямована назовні, а в зимовому положенні вона вказує всередину приміщення. Відмітка, яка встановлена у вертикальному положенні, свідчить про середню щільність притискання віконниці до рами. Овальний ексцентрик в літньому режимі встановлений вертикально, а в зимовому — горизонтально.
Не завжди є можливість відрегулювати пластикове вікно. Конструкції, для яких передбачена дана процедура, обов’язково мають овальний ексцентрик або круглу цапфу з невеликим отвором у вигляді зірочки або прямої риски.
Як налаштувати пластикове вікно?
Якщо виробником передбачена можливість регулювання вікон, то виконати цю процедуру можна самостійно, без допомоги майстра. Як відрегулювати вікно правильно? Щільно притискати віконниці до рами рекомендується лише в холодну пору року при наявності протягу, оскільки при цьому ущільнювач занадто деформується і навіть може розтріскатися. У спеку і періоди міжсезоння конструкцію краще експлуатувати в літньому режимі, який забезпечує природне мікропровітрювання приміщення.
Регуліровка пластикових вікон на зиму
Переводити конструкцію в зимовий режим потрібно приблизно в середині осені. Процедуру потрібно виконати до встановлення мінусової температури повітря, щоб в дрібних щілинах між віконницями та рамою не утворився лід.
Як відрегулювати вікно на зиму? Для цього досить виконати такі дії:
- Акуратно видалити бруд з усіх деталей фурнітури, використовуючи шматок чистої матерії.
- Змастити цапфи технічним маслом, щоб виключити їх механічне пошкодження під час провертання.
- Вставити у виїмку на цапфі плоску викрутку або шестигранний ключ (вибір інструменту залежить від форми та розміру виїмки). Гладку овальну цапфу захоплюють плоскогубцями.
- Повернути елемент, встановлюючи його в положення зимового режиму.
- Прикласти до рами аркуш паперу і закрити віконницю. Якщо в такому положенні лист не вдається витягти, значить процедура виконана правильно.
Регулювання металопластикових вікон до літа
Після встановлення плюсової температури повітря навесні необхідно знову відрегулювати пластикове вікно, повернувши цапфу в положення літнього режиму. Щоб зменшити кількість пилу, що проникає в кімнату з вулиці, можна повернути ексцентрик в стандартне положення, для якого характерна помірна сила натиску на ущільнювач.
Як регулювати металопластикові вікна в теплу пору року? Для цього виконують таку ж послідовність дій, як і при переводі конструкції в зимовий режим, прокручуючи цапфу у відповідному напрямку. Перевірити правильність виконання процедури можна за допомогою аркуша паперу, вставленого між закритою віконницею і рамою — він повинен вільно вийматися.
Регулювання пластикових вікон зима літо: важливі нюанси
Налаштування вікна треба здійснювати строго за перерахованими вище правилами. При недотриманні цих рекомендацій можна пошкодити фурнітуру, в результаті чого віконниця заклинить або почне провисати.
Ось ще кілька порад, як регулювати металопластикові вікна:
- не рекомендується встановлювати зимовий режим у перший рік експлуатації конструкції — новий ущільнювач легко деформується і вже не зможе прийняти початкову форму;
- при теплій зимі краще залишати конструкцію в літньому або стандартному режимі;
- при зміні режимів всі ексцентрики, розташовані на торці стулки, необхідно повернути у відповідне положення — це забезпечить рівномірний прижим ущільнювача;
- ущільнювачі рекомендується протирати спеціальним силіконовим спреєм при кожній зміні режиму, щоб підвищити еластичність матеріалу.
Євровікна
Потрібно викликати спеціаліста?
Заміна стекол – процес, який необхідно здійснювати професіоналам. Тут важливо все до дрібниць. Встановити нові склопакети повинен майстер з багаторічним досвідом. Саме такими професіоналами своєї справи є наші фахівці.
Ціна на послугу при оформленні монтажу вікон – відсутня. Тому скористайтеся грамотної допомогою фахівця ще до установки їм вікна. Викликати замірника вікон є онлайн або в телефонному режимі. Чекаємо на ваші заявки!
У нас ви можете замовити
Вікна у районах Києва
- Вікна у Деснянському районі Києва
- Євровікна у Дніпровському районі Києва
- Вікна у Дарницькому районі Києва
- Євровікна у Голосіївському районі Києва
- Вікна у Печерському районі Києва
- Євровікна у Подільському районі Києва
- Вікна у Солом’янському районі Києва
- Євровікна у Святошинському районі Києва
- Вікна в Оболонському районі Києва
- Євровікна у Шевченківському районі Києва
Балкони у районах Києва
- Балкон в Деснянском районе Киева
- Балкон під ключ в Днепровском районе Киева
- Балкон в Дарницком районе Киева
- Балкон під ключ в Голосеевском районе Киева
- Балкон в Печерском районе Киева
- Балкон під ключ в Подольском районе Киева
- Балкон в Соломенском районе Киева
- Балкон під ключ в Святошинском районе Киева
- Балкон в Оболонском районе Киева
- Балкон під ключ в Шевченковском районе Киев
НАШІ ПАРТНЕРИ
Вікна у Київській області
Балкони у Київській області
- Балкон під ключ у Бучі
- Балкон в Ірпіні
- Балкон під ключ у Гостомелі
- Балкон у Броварах
- Балкон під ключ у Вишгороді