Які вікна краще пластикові або алюмінієві
У виробництві віконних рам традиційно використовуються два матеріали – алюмінієвий сплав та ПВХ. Кожен з них має свої переваги та недоліки, і вибрати фурнітуру для певних випадків необхідно відповідно до місця встановлення, бюджету покупця, кліматичних особливостей, дизайнерських уподобань тощо. У цій статті поговоримо про те, які вікна краще – пластикові або алюмінієві, і спробуємо порівняти плюси та мінуси кожного варіанта скління.
Пластикові рами: за і проти
Пластикові вікна можна вибрати за такі плюси:
- Величезний асортимент. Клієнт може замовити пластикові рами економ-сегмента або преміальну модель, що утеплює, з посиленим каркасом високої надійності.
- Варіативність дизайнів та форм. Пластик легко піддається обробці, тому з нього виготовляють рами різних розмірів, фарбують поверхню у всі відтінки веселки, ламінують верхній шар і навіть наносять фотодрук. Крім класичних прямокутних, пластикові вікна можуть бути у вигляді арки, кола, трапеції, а також панорамними. Алюмінієві рами обмежені у дизайні.
- Хороші щоденні експлуатаційні характеристики. Віконні отвори ПВХ непогано зберігають тепло в приміщенні та забезпечують оптимальну шумоізоляцію, достатню для будинку.
- Низька вартість. Дешевизна – основна перевага пластикових вікон, яка стає ключовою при виборі. Вибираючи вікна пластикові або алюмінієві за ціною, стає зрозуміло, варіанти з ПВХ виграють щонайменше вдвічі.
Є у віконних рам із пластику та ряд мінусів:
- Поступова деформація. Вікна, де немає додаткових армованих елементів, видозмінюються на нагріванні на сонці або сильних морозах. У середньому 1 м профілю коротшає на 2 мм, через що виникають проблеми з нещільним приляганням, протягом та іншими моментами. У алюмінієвих рамах такого немає.
- Обмежений розмір. Максимальні цифри активних пластикових стулок без армування – до 260 сантиметрів. Алюмінієві профілі можуть бути абсолютно будь-якими.
- Обмежений термін служби. Якщо говорити про те, алюмінієві або пластикові вікна виграють за довговічністю, результат очевидний. Алюмінієві стулки служать до 40-80 років, пластикові — у кращому разі 30. Відремонтувати окремі елементи в рамах ПВХ складно.
- Середні показники безпеки. Зламати або підпалити пластикове вікно набагато простіше, ніж алюмінієве.
Алюмінієві рами: за і проти
Можна виділити цілу низку плюсів алюмінієвих віконних рам, за які таку фурнітуру варто вибрати:
- Максимальна міцність та довговічність. Алюмінієвий сплав не схильний до деформацій, не горить, його не можна зламати або порізати.
- Висока твердість. Додатково посилення алюмінієвих стулок арматурою за окрему плату не потрібно, як у пластикових вікнах.
- Можливість створення великих розмірів. Одна алюмінієва стулка може досягати шести метрів, що робить панорамне скління буквально невагомим.
- Не навантажує основу. Легкий алюмінієвий сплав не може пошкодити плиту лоджії або підвіконня за рахунок великої ваги, на відміну від посилених пластикових рам.
Що стосується недоліків, вони у алюмінієвих вікон такі:
- Дорожнеча. Алюмінієве вікно коштує на 100-200% дорожче за пластиковий, що істотно для бюджету рядового споживача.
- Посереднє утримання тепла. Алюмінієвий сплав — добрий теплопровідник, тому профілі виходять холодними, якщо в них не використовувати додатковий шар.
Висновки
Не можна точно відповісти на питання, що слід вибрати – пластикові чи алюмінієві вікна. Теплі та дешеві ПВХ стулки хороші для звичайних квартир, розташованих у містах, де не буває аномальної спеки чи екстремальних морозів. Рами з алюмінієвого сплаву можна вибрати для фасадного скління, балконів та лоджій, обробки дахів та зимових садів, а також створення цілісних скляних стін або встановлення вікон у похилих поверхнях (варіанти із пластику ставляться строго вертикально).